مخصوص مراغه معرفی پرونده ارتباط تحقیقات

مخصوص: مراغه معرفی پرونده ارتباط تحقیقات کلاهبرداری اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تصاویر) + گزارش از دومین روز جشنواره موسیقی فجر (

به گزارش هنرآنلاین، سی و سومین جشنواره موسیقی فجر پنجشنبه 21 دی ماه با 9 اجرا در شش سالن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

تصاویر) + گزارش از دومین روز جشنواره موسیقی فجر (

گزارش از دومین روز جشنواره موسیقی فجر (+تصاویر)

عبارات مهم : آلبوم

دومین روز جشنواره موسیقی فجر با با 9 اجرا در شش سالن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران همراه بود.

به گزارش هنرآنلاین، سی و سومین جشنواره موسیقی فجر پنجشنبه 21 دی ماه با 9 اجرا در شش سالن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

تصاویر) + گزارش از دومین روز جشنواره موسیقی فجر (

شب دوم نیز با اجراهای متفاوتی همراه بود و گروه های موسیقی ارکسترال، اصیل ایرانی، پاپ، نواحی، تلفیقی و بین المللی اجرای خود را به حاضرین در سالن های وحدت، رودکی، آزادی، رودکی، نیاوران، ایرانیان و برج میلاد تقدیم کردند. در ادامه شرح کامل از اجراهای این روز را خواهید خواند.

از ارکستر ملی تا شهید پرویز خان در تالار وحدت

شهید پرویزخان نوازنده هندی در نخستین سئانس روی صحنه رفت. (اینجا) در سئانس دوم نیز کنسرت ارکستر ملی کشور عزیزمان ایران با سرپرستی فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی برگزار شد. (اینجا)

به گزارش هنرآنلاین، سی و سومین جشنواره موسیقی فجر پنجشنبه 21 دی ماه با 9 اجرا در شش سالن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

غوغای مغول ها در دومین شب جشنواره

در دومین شب جشنواره موسیقی فجر در سالن رودکی در سئانس اول تریوی اِکسیکلن از کشور مغولستان به اجرای موسیقی فولکلور منطقه خود پرداخت.

این گروه سابقه بیست سال فعالیت در زمینه اجرای رپرتوار موسیقی کلاسیک مغولی را دارد در اجرای خود نمونه های اصیلی از این سنت را جهت مخاطبان به قشنگی هر چه تمام اجرا کرد. این گروه متشکل از سه نوازنده به نام های عمرتووشین باساندورج، اوگانباتر تسندو اُچیر، و تیمورسای خان جانلاو بودند که با سازهای سنتی مغولی به اجرای برنامه خود پرداختند. پیش از اجرای هر قطعه از اتاق فرمان شرحی بر قطعه مربوطه جهت حاضرین قرائت می شد تا با ذهن بازتری برنامه را دنبال کنند.

تصاویر) + گزارش از دومین روز جشنواره موسیقی فجر (

از نکاتی که مخاطبان را به تماشای این برنامه ترغیب می کرد اجرای آوازهای حلقیِ مغولی بود که از سنت های آوازیِ کهن موسیقی این کشور محسوب می شود. همچنین تکنوازی کمانچه مغولی با نام مورین خور دیگر بخش بسیار جالب این برنامه بود؛ ساز زهی آرشه ایِ دو سیم که معمولاً با آرشه ای از دم اسب نواخته می شود. تریوی اکسیکلن جهت قطعه بیز قطعه ای از موسیقی فولک مغولی را که در ابتدای برنامه اجرا کرده بود را بار دیگر جهت مخاطبان اجرا کرد.

گروه صنم در سئانس دوم با خوانندگی مظفر شفیعی در تالار رودکی روی صحنه رفت. این برنامه که خاص موسیقی کلاسیک ایرانی بود در دو بخش برگزار شد. در بخش اول حسام اینانلو نوازنده کمانچه و سرپرست گروه صنم روی صحنه آمد تا قطعاتی را به صورت بداهه اجرا کند. اینانلو در اجرای خود همواره به خلق و تجربه فضاهای نو تأکید دارد و در اجرای دیشب خود نیز از این رویکرد بهره برد.

به گزارش هنرآنلاین، سی و سومین جشنواره موسیقی فجر پنجشنبه 21 دی ماه با 9 اجرا در شش سالن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

این نوازنده پیش از این در چندین دوره جشنواره موسیقی فجر حضور داشته و با نوازندگان و گروه های مختلفی در این مناسبت نوازندگی کرده است.

در بخش دوم اعضای گروه روی صحنه آمدند تا قطعاتی را در دستگاه همایون و آواز ابوعطا اجرا کنند. قطعاتی که در بخش دوم اجرا شد عبارت بودند از: تصنیف “باران”، تصنیف “خموشی”، چهارمضراب بیداد از حسام اینانلو، تصنیف “افسوس”، چهارمضراب آهسته در ابوعطا، و تصنیف “شب آیینه های نور” از امیرعباس ستایشگر.

تصاویر) + گزارش از دومین روز جشنواره موسیقی فجر (

مظفر شفیعی (خواننده)، امیرعباس ستایشگر (سه تار)، حسام اینانلو (کمانچه)، وقت خیری (نی)، پویان گرامی (تمبک)، حجت فرجیان (عود)، امیراحمد خانی (تار)، رضا اسدی (تار)، کیارش داوودی (سنتور)، کیان شمس (کمانچه) اعضای گروه “صنم” در این اجرا بودند.

اجرای گروه دیلمون در برج آزادی

اجراهای سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در برج آزادی با اجرای گروه موسیقی دیلمون به خوانندگی و سرپرستی محمود فرضی نژاد ادامه پیدا کرد. (اینجا)

یراحی با آلبوم تازه می آید

اجراهای پاپ جشنواره موسیقی فجر با کنسرت مهدی یراحی در سالن ایرانیان به کار خود ادامه داد.

این کنسرت روز پنجشنبه 21 دی ماه از ساعت 19 شروع شد و مهدی یراحی در حضور طرفداران خود و مهمانانی از جمله محسن رجب پور و محمد زندوکیلی، منتخبی از قطعات آلبوم ها و نیز تک موزیک هایش را اجرا کرد.

“زمستون”، “از خودت خبر بیار”، “شونه های تو”، “سرما نزدیکه”، “آینه قدی”، “من عملک”، “هر جای دنیای”، “نفس” و “من و رها کن” از جمله قطعاتی بود که یراحی در این کنسرت خواند.

مهرداد احمدزاده و عماد لاریجانی (کیبورد)، علی افلاطونی (نوازنده گیتار الکتریک)، عظیم روحانی (گیتار اکوستیک)، حامد حمیدزاده (گیتار بیس)، مجید رضاپور (درامز)، مرسل وطنی (ساکسیفون) و دانیال دانشور (پرکاشن) اعضای ارکستر یراحی در این کنسرت را تشکیل می دادند.

مهدی یراحی در این کنسرت خبر از تولید دو آلبوم تازه خود به زبان های عربی و فارسی داد که آلبوم عربی وی در بهار سال آینده روانه بازار موسیقی خواهد شد.

سی و سومین جشنواره موسیقی فجر امشب با 9 اجرا در 5 سالن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه پیدا خواهد کرد.

————–

پای رییس جمهور به کنسرت باز شد/ مهدی یراحی آرزو کرد زن باشد!

مهدی یراحی در کنسرت شب گذشته خود هنگامی که نام عظیم روحانی یکی از اعضای گروهش را آورد اشاره ای به نام حسن روحانی رییس جمهوری و مساله رضایت و نارضایتی مردم از دولت کرد.

به گزارش مهر، شب گذشته ۲۱ دی ماه و در دومین روز از سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، کنسرت مهدی یراحی خواننده پاپ کشورمان در سالن همایش ایرانیان راس ساعت ۱۹ و در میان تشویق مردم برگزار شد.

مهدی یراحی ابتدا قطعه «سرما نزدیکه» را اجرا و سپس ضمن عرض سلام به حضار بیان کرد: بسیار خوشحالم که به بهانه برگزاری جشنواره موسیقی فجر در خدمتتان هستم. امیدوارم امشب با هم اجرای پرشوری داشته باشیم و من از این بابت خیلی هیجان دارم.

وی در ادامه قطعه «آخرین اسیر» را اجرا کرد و سپس از مردم خواست تا علی افلاطونی نوازنده گیتار الکتریک و مجید رضاپور نوازنده درامز را تشویق کنند.

سومین قطعه مهدی یراحی «آینه قدی» بود که از حامد حمیدزاده نوازنده گیتار بیس گروهش تقدیر کرد و گفت: حامد حمیدزاده تنها پدر گروه ما و بسیار با تجربه است.

یراحی موزیک عربی «علی مودک» را به عنوان چهارمین موزیک خود گزینش کرد که با خواندن این موزیک شور و هیجان بیشتری به سالن داد و فضای سالن عوض کردن کرد. سپس این خواننده پاپ از عوامل برگزاری این کنسرت و همچنین برگزارکنندگان جشنواره موسیقی فجر تقدیر کرد.

«مثل مجسمه» پنجمین موزیک انتخابی یراحی بود که بعد از اجرای این قطعه گفت: خیلی خوشحالم که شما را می بینم و این قاب جهت من خیلی شیرین است.

وی در ادامه از آلبوم های جدیدش خبر داد و گفت: در حال حاضر مشغول آماده سازی یک آلبوم عربی هستم که البته هنوز مجوز آن را نگرفته ام این را هم باید عنوان کنم که در این آلبوم هم موزیک شاد و هم موزیک احساسی وجود دارد. همچنین مشغول آماده سازی یک آلبوم به زبان فارسی نیز هستم.

یراحی از حاضران خواست تا عظیم روحانی یکی از نوازنده های گروه را تشویق کنند که بعد از تشویق مردم اظهار کرد: پیش از این هنگامی که اسم روحانی می آمد، زیاد تشویق می کردید و گویا زیاد از رییس جمهور راضی بودید با این حال امیدوارم الان هم از او راضی باشید.

این خواننده بعد از بیان این جملات قطعات «عطر تو» و «هر جای دنیایی» را خواند و به مهمانان خاص برنامه خوش آمد گویی کرد.

این مهمانان عبارت بودند از محسن ابراهیم زاده خواننده، محمد زندوکیلی خواننده و سوگل طهماسبی بازیگر که در حین معرفی سوگل طهماسبی، وی را «جناب آقای» خطاب کرد و بعد از اصلاح این اشتباه گفت: جهت من زن و مرد فرقی ندارد و ای کاش که من هم زن بودم، اصلا هر لحظه یکی از آرزوهایم این بود که زن باشم!

در ادامه یراحی قطعه ای را در میان تشویق های مردم جهت نخستین در سالن اجرا کرد. این خواننده سپس خطاب به یک طرف سالن که از ابتدای مراسم درخواست خواندن یک قطعه را داشتند، گفت: ما طبق لیست جشنواره موسیقی فجر باید به اجرای قطعات بپردازیم از همین رو بعضی از این قطعاتی که شما درخواست می کنید در این لیست وجود ندارد.

قطعه «نفس» گزینش بعدی یراحی بود و سپس این خواننده خود به نواختن گیتار پرداخت و موزیک «از خودت خبر بیار» را خواند.

وی در ادامه قطعات «منو رها کن»، «هوای تو» و «زمستون» را خواند و در آخر موزیک های «غزال» و «من علمک» را که هر ۲ عربی بودند، اجرا کرد.

سالن ایرانیان جهت نخستین بار است که میزبان جشنواره موسیقی فجر می شود.

————–

گزارش تصویری از دومین روز جشنواره موسیقی فجر

سینما پرس

مهر

واژه های کلیدی: آلبوم | موزیک | کنسرت | موسیقی | خواننده | نوازنده | جشنواره | خواننده | نوازنده | مهدی یراحی

تصاویر) + گزارش از دومین روز جشنواره موسیقی فجر (

تصاویر) + گزارش از دومین روز جشنواره موسیقی فجر (

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs