مخصوص مراغه معرفی پرونده ارتباط تحقیقات

مخصوص: مراغه معرفی پرونده ارتباط تحقیقات کلاهبرداری اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی واکنش‌ها ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند / لاریجانی

رئیس مجلس گفت: کارها ترامپ جهت امنیت منطقه مضر است و رئیس‌جمهور آمریکا واکنش‌ها خصمانه‌ای را دنبال می‌کند که بی‌پاسخ نخواهد ماند.

واکنش‌ها ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند / لاریجانی

لاریجانی: واکنش‌ها ترامپ بی پاسخ نخواهد ماند

عبارات مهم : ایران

رئیس مجلس گفت: کارها ترامپ جهت امنیت منطقه مضر است و مدیر جمهور آمریکا واکنش‌ها خصمانه ای را دنبال می کند که بی پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی مدیر مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه شنبه 16 مرداد ) با لارس نور دروم سفیر نروژ در کشور عزیزمان ایران دیدار و گفت وگو کرد.

واکنش‌ها ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند / لاریجانی

رئیس قوه مقننه در این دیدار با بیان اینکه روابط کشور عزیزمان ایران با نروژ دیرینه هست، گفت: کشور عزیزمان ایران هیچ رابطه سوئی با کشور نروژ نداشته است علی رغم بعضی کشورهای اروپایی که به کشور عزیزمان ایران ظلم کردند.

وی با تأکید بر گسترش روابط تجاری بین کشور عزیزمان ایران و نروژ، افزود: بعد از توافق هسته ای بعضی شرکت های نروژی در کشور عزیزمان ایران فعال شدند.

رئیس مجلس گفت: کارها ترامپ جهت امنیت منطقه مضر است و رئیس‌جمهور آمریکا واکنش‌ها خصمانه‌ای را دنبال می‌کند که بی‌پاسخ نخواهد ماند.

لاریجانی با بیان اینکه توسعه انرژی های تجدیدپذیر به خاص خورشیدی بر اساس برنامه ششم توسعه جزء اولویت های کشور عزیزمان ایران محسوب می شود، ادامه داد: توسعه این انرژی ها می تواند زمینه ای جهت گشایش روابط بازرگانی بین کشور عزیزمان ایران و نروژ باشد.

وی با اشاره به تماس های سران اتحادیه اروپا با کشور عزیزمان ایران بعد از خروج آمریکا از برجام، یادآور شد: اتحادیه اروپا درخواست کرد که کشور عزیزمان ایران همانند آمریکا عمل نکند و فرصتی جهت همکاری داده شود، لذا مقرر شد مذاکراتی با اتحادیه اروپا صورت گیرد تا همکاری ها سامان یابد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان، افزود: کارها ترامپ جهت امنیت منطقه مضر است و مدیر جمهور آمریکا واکنش‌ها خصمانه ای را دنبال می کند که بی پاسخ نخواهد ماند.

واکنش‌ها ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند / لاریجانی

لاریجانی با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران علاقه مندانی دارد که حاضر هستند به روش های دیگری با کشور عزیزمان ایران کار کنند، تصریح کرد: ما با آمریکا مصاف داریم و باید مقداری جلوتر رفت تا آمریکایی ها متوجه شوند که از این طریق نمی توانند کار خود را پیش ببرند.

سفیر نروژ در کشور عزیزمان ایران در این دیدار با بیان اینکه روابط دو کشور در چارچوب روابط پارلمانی در سطح خوبی قرار دارد، گفت: باید تلاش شود روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور ارتقاء یابد و دولت نروژ با اعمال تحریم های مجدد علیه کشور عزیزمان ایران مخالف است.

رئیس مجلس گفت: کارها ترامپ جهت امنیت منطقه مضر است و رئیس‌جمهور آمریکا واکنش‌ها خصمانه‌ای را دنبال می‌کند که بی‌پاسخ نخواهد ماند.

وی با تأکید بر اینکه تلاش نروژ حفظ کشور عزیزمان ایران در برجام هست، افزود: همکاری نروژ با کشور عزیزمان ایران در زمینه اقتصادی و بازار کسب و کار است که تحریم ها تأثیری منفی در این بخش بر جای گذاشته ولی تلاش نروژ ادامه همکاری ها است.

نور دروم ادامه داد: شرکت های میانگین و کوچک نروژی علاقه مند هستند که در کشور عزیزمان ایران فعالیت کنند، البته نروژ فراتر از برجام خواستار گسترش روابط دو جانبه با کشور عزیزمان ایران است.

واکنش‌ها ترامپ بی‌پاسخ نخواهد ماند / لاریجانی

وی با اشاره به اینکه کشور عزیزمان ایران و نروژ چند دهه با یکدیگر در حوزه نفت و گاز فعالیت می کنند، تصریح کرد: در حال حاضر شرکت های کوچک در نروژ در این عرصه فعالیت می کنند و بعضی حاضر به همکاری با آمریکا نبوده و علاقه مند به سرمایه گذاری و همکاری با کشور عزیزمان ایران هستند.

سفیر نروژ در کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در زمینه حمل و نقل دریایی و کشتیرانی روابط عمیقی بین دو کشور وجود دارد، افزود: شرکت های بزرگ نروژی در زمینه بیمه که بعضی از آنها شرکت های چند ملیتی هستند بیمه کننده کشتی های ایرانی هستند.

وی با اشاره به میل به شرکت های نروژی جهت سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدیدپذیر بادی و خورشیدی در ایران، ادامه داد: تحریم های آمریکا کمتر می تواند این حوزه را تحت تأثیر قرار دهد و شرکت های نروژی می توانند در زمینه انرژی های تجدیدپذیر با کشور عزیزمان ایران فعالیت کنند.

نور دروم با بیان اینکه نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست، اظهار داشت: در حال حاضر نروژ منتظر است تا مشخص شود اتحادیه اروپا چه برنامه ای جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران ترسیم می کند تا با الگوبرداری از این روش همکاری های خود در کشور عزیزمان ایران را ادامه دهد.

سفیر نروژ در کشور عزیزمان ایران ضمن ابراز نگرانی از خروج آمریکا از برجام تصریح کرد: نروژ از جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران درخواست می کند که به تعهدات و همکاری های خود ذیل برجام ادامه دهد.

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | لاریجانی | علی لاریجانی | اتحادیه اروپا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs